Dátum: 10.02.2013

Vložil: Števo

Titulok: Re:Vitamíny v tabletke

Dobrý deň Mika.
Váš názor je síce častý, ale bohužiaľ nesprávny. Obsah vitamínov v potravinách nie je zďaleka tak vysoký, ako by sme pre naše dobré zdravie potrebovali. Napríklad obsah vitamínov v ovocí a zelenine prudko klesá aj ich skladovaním, či tepelnou úpravou. Neprispieva tomu ani predčasný zber, aby plody tak povediac dozreli až na pultoch obchodov.
Asi najviac sa to týka práve vitamínu C, ktorý máte zrejme na mysli, keďže spomínate citrusy. No a tento vitamín je práve najpotrebnejší pre našu dobrú imunitu. Ak by sme mali potrebné množstvo vitamínu C získať napríklad z papriky, museli by sme jej každý deň skonzumovať 1 - 2 kg.
Lekármi odporúčané denné dávky predstavujú len množstvá , ktoré potrebujeme na prežitie. Optimálny denný príjem je však v záujme udržania dobrého zdravia oveľa vyšší a v čase stresu alebo choroby jeho potreba niekoľkonásobne stúpa.
Ak chcete vedieť o vitamínoch viac, odporúčam vám stiahnuť si v sekcii "SLUŽBY", Megaskorbická liečba, publikáciu od Petra Tuhárskeho - "VITAMÍN C A MEGASKORBICKÁ LIEČBA"
Števo

Pridať nový príspevok