Aká voda je na pitie najvhodnejšia ?

15.10.2012 16:11
Naša odpoveď znie, že je to DESTILOVANÁ  VODA. 

Urobte si svoj názor sami, po prečítaní nasledujúcivh článkov.

Bonnie O´Sullivan

Preklad: Andrea Príkopská

Ponúkame Vám výber z brožúrky o účinkoch destilovanej vody. “Voľba je jasná – voda, ako najzákladnejší prvok ti môže priniesť plné zdravie…alebo ťa oň okradnúť…”   Dr. Allen E. Banik

 

Všetka voda nie je rovnaká

Máme prinajmenšom 9 rozličných druhov vody. Niektoré druhy môžu spôsobiť kôrnatenie artérii, tvoriť žlčové a obličkové kamene, vyvolávať skorú senilitu a všetky ostatné choroby, ktoré som spomenul hore. Dovoľte mi uviesť týchto 9 druhov vody.

Existuje tvrdá voda, surová voda, prevarená voda, mäkká voda, dažďová voda, snehová voda, filtrovaná voda, de-ionizovaná voda a destilovaná voda.

Všetky sú to špecifické druhy vody, ale musíme pamätať, že iba jedna z nich je pre  nás dobrá! Dovoľte mi ich stručne opísať.

1. TVRDÁ VODA

“Tvrdá voda je taká, ktorá obsahuje nadmerné množstvá vápenatých solí – uhličitany a sírany vápnika a magnézia. Sodík, železo, meď, kremík, dusičnany, chloridy, vírusy, baktérie, chemikálie a ďalšie škodlivé anorganické minerály a soli môžu byť tiež prítomné.

Väčšina všetkých vôd čo pijeme pochádza z verejných vodných systémov a súkromných prameňov.Je to tvrdá voda. Všetky vody čo pretekajú cez alebo nad zemou majú určitý stupeň tvrdosti. Čím dlhšie sa voda prediera cez pôdu a skaly, tým tvrdšia ostáva a tak je aj viac škodlivá.

 

2. SUROVÁ VODA

Surová voda je voda, ktorá nebola nijako ošetrená v žiadnom. Môže byť tvrdá ako vápenná voda, alebo mäkká ako dažďová voda. Surová voda obsahuje milióny vírusov a baktérií, ktoré sú husto obývané v každej kvapke. Podľa Enviromenmental Protection Agency (EPA) môžu v súčasnosti chemikálie z našich riek spôsobovať rakovinu!

Pravdou je, že vhodne chlorovaná voda zabíja väčšinu zárodkov a vírusov, ale taktiež zabíja bunky nášho tela.

Jediná bezpečná metóda je destilovať pitnú vodu, čo eliminuje obe, chlór aj patogénne organizmy.

 

3. PREVARENÁ VODA NIE JE RIEŠENIE

Niektorí predstavitelia zaoberajúci sa zdravím odporúčajú prevarenú vodu. Prevarením sa neodstránia anorganické minerály, hoci to zničí baktérie v surovej vode, ak ju necháme vrieť aspoň 20 minút.´

 

4. MÄKKÁ VODA

Niektoré mestá čerpajú vodu z riek a jazier alebo z horských priehrad a nazývajú to “mäkká voda” .Táto voda je stále tvrdá. Je “mäkká” len v porovnaní s minerálnymi vodami z prameňov.

 

5. NEČISTOTA DAŽĎOVEJ VODY

Dažďová voda, ktorá bola destilovaná slnečným teplom by nemala obsahovať žiadne minerálne látky a žiadne zárodky.No keď padá z oblakov v podobe dažďa, padá cez vzduch plný baktérií, prachu, dymu, chemikálií, špiny a minerálov. Dokiaľ dopadne na zem ako dažďová voda, je nasiaknutá rozkladajúcimi sa látkami, nečistotami a chemikáliami, čo spôsobuje jej žlto-biele zafarbenie. Aj keď dažďová voda a voda zo snehu boli v dávnej minulosti dobrými zdrojmi vody a slúžili aj ako liek, v súčasnosti to už kvôli znečisteniu nie je pravda.

 

6. SNEH JE NEČISTÝ

Snehová voda je roztopený sneh. Taktiež obsahuje minerály, chemikálie a rádioaktívny spád ako Stroncium 90. Sneh je zamrazený dážď, no zamrazenie nezničí baktérie. Sneh vyzerá biely a čistý, ale obsahuje tak isto veľa zárodkov, minerálov a znečisťujúcich látok ako dažďová voda. Pamätáte na špinu čo ostane na jar, keď sa sneh roztopí? Skús roztopiť aj ten najčisťejší sneh a všimni si nečistoty vo vode. Každá snehová vločka obsahuje nejakú formu vzdušného znečistenia.

 

7. FILTROVANÁ VODA MOŽE BYŤ NEBEZPEČNÁ

Filtrovaná voda je taká, ktorá prešla cez veľmi jemné cedidlo, aktivovaný uhlík, alebo inú mechanickú bariéru. Používanie filtrovanej vody je stále dosť populárne. Niektorí ľudia si myslia, že voda, ktorá prešla cez filter je vyčistená. Veria, že filter nepustí zbytočné látky a choroboplodné zárodky, ktoré sa vo vode nachádzajú. Síce je pravda, že chlór, niektoré neaktívne látky a ďalšie syntetické chemikálie sú pomocou filtra odstránené, ale neexistuje žiaden filter, ktorý by mohol zabrániť baktériam alebo vírusom prejsť cez sieťku. Každý pór aj najmenšieho filtra je dosť veľký na to, aby cez neho prešli milióny baktérii!

Navyše, hnilobné látky sa zhromažďujú na spodku každého filtra.Tá je vynikajúcou živnou pôdou pre baktérie. Potom, čo sme filter používali niekoľko dní, filtrovaná voda obsahuje ešte viac baktérii ako tá, čo chceme prefiltrovať. Baktérie sú znásobené miliónkrát vďaka nazbieranej špine na filtroch a spláchnuté filtrovanou vodou”, tvrdí doktor Browna Landore.

Tieto dni môžeme veľa počuť o reverznej osmóze. V tomto procese prejde surová voda cez polopriepustnú membránu, ktorá surovú vodu prečistí. Reverzná osmóza odstráni vysoké percento rozpustenej pevnej látky tak dobre ako ďalšie kontaminanty A KED JE TENTO FILTER NOVÝ, výsledok sa často blíži k čistote destilovanej vody. Stupeň čistoty vody sa však veľmi líši, záleží od typu a stavu zariadenia, ktoré používame a účinnosť zariadení s filtrom sa znižuje jeho používanim. Niekedy veľmi dramaticky!

 

8.  DEIONIZOVANÁ VODA MOŽE SPOSOBIŤ VÍRUSOVÚ INFEKCIU

Voda spracovaná de-ionizovanou metódou efektívne odstráni minerály a je z tohoto hľadiska porovnateľná s destilovanou vodou. Avšak stáva sa chovnou pôdou pre baktérie, pyrogénne látky a virusy. Chyba tohoto systému spočíva v živicových ložiskách, ktoré sa môžu stať vychýrenými živnými pôdami. Z toho dôvodu nie je rozumné piť takúto vodu.

 

9.  ZÁZRAK VŠETKÝCH VôD – DESTILOVANÁ VODA

Destilovaná voda je taká, ktorá bola zmenená na paru, tak, že prakticky všetky jej nečistoty boli odstránené (narastajúca para nemôže prenášať minerály a ďalšie rozpustné tuhé látky – nebude prenášať choroboplodné zárodky, mŕtvé či živé). Neskôr sa kondenzáciou premení na čistú vodu. Destilácia je jediná najefektívnejšia metóda čistenia vody. Je to jediná voda, čo je čistá a môže s pochváliť titulom H2O. Je to jediná voda očistená od všetkých nečistôt. Jediná cesta, aby sme si boli istí, že pijeme čistú vodu zbavenú nečistôt je piť iba destilovanú vodu.

 

NAJVÄČŠIE TAJOMSTVO NA SVETE

Destilovaná voda je voda najčistejšieho druhu. Je bez vône, bez farby a chuti. Reguluje teplotu tela tým, že mu pomáha odstraňovať prebytočné teplo, ktoré vzniká príjmom cca 3,000 kalórii každý deň. Voda chráni telo pred spálením. Odplavuje nadbytočné a toxické produkty z tela.

 

NAJÚŽASNEJŠIA FUNKCIA DESTILOVANEJ VODY

Destilovaná voda sa v tele správa ako rozpúšťadlo. Rozpúšťa zložky jedla tak, aby mohli byť vstrebané a prijaté do každej bunky. Rozpúšťa anorganické minerálne látky (kamene) uložené v tkanivách tela tak, aby tieto látky mohli byť odstránené v procese detoxokácie. Destilovaná voda je jedno z najohromnejšich rozpúšťadiel na zemi – jediné, ktoré môže telo prijať bez poškodenia tkanív.

Jej užívanim je možné rozpustiť anorganické minerály, kyslé krištály a ďalšie nadbytočné produkty z tela bez poškodenia tkanív.

 

ANORGANICKÉ USADENINY MINERÁLOV MUSIA BYŤ ODSTRÁNENÉ

Pamätajte, že najväčší vedci teraz nie len pripúšťajú, ale aj trvajú na tom, že staroba a dokonca i smrť (ak to nie je nehoda) sú následkom oxidácie kvôli nahromadeným a neodstráneným jedom v tele.

Slávny doktor Alexis Carrel spravil srdcové tkanivo očividne nesmrteľným pomocou pravidelného vyplavovania bunkových odpadov.

 

ČISTÁ VODA JE TVOJE ZÁCHRANNÉ LANO

Počas destilácie je voda separovaná prakticky od všetkeho, čo sa v nej nachádza, a stáva sa čistou. Keď sa dostane do tela, opäť nazbiera anorganické minerálne usadeniny nahromadené v kíboch, tepnových stenách, dutinách, kanálikoch a vlastne všade, kde sa usadeniny nachádzajú a začne ich vyplavovať. Žlčové a obličkové kamene sa stávajú čoraz menšími až kým bezpečne neprejdú cez kanáliky. Kúsok po kúsku je bolesť z artritídy menšia, keďže sa kíby stanú viac ohybné a pohyblivé. Cievy sa stanú viac elastické a krvný tlak sa prikloní viac k normálu. Postupne sa vyhliadky na život stanú viac svetlé a ambície začnú narastať, keď vŕzgajúce hojdacie kreslo nahradí SIEŤ GOLFOVÝCH KLUBOV.

Prekvapujúci fakt na zapamätanie je, že voda priťahuje hlavne anorganické minerály. Organické minerály ostávajú v tkanivách, kam aj patria. Toto je úžasný fakt BOŽSKÝCH ÚVAH. Nenarodili sme sa, aby sme zomreli, ale aby sme žili! Tento fakt je ľahko dokázateľný. Cievy na rontgenoch sa nikdy nezobrazia, pokiaľ tam nie sú vápnikové nánosy na ich stenách. Nie je snáď toto dôkaz, že máme minerálne nánosy dokonca v kanálikoch, pozdĺž ktorých prúdi neustále krv?

Takto tvrdá voda nesie nehybné minerály do tela a destilovaná voda zase von – je to také jednoduché. Existuje len jediná cesta ako vyčistiť telo a tak mu pomôcť zbaviť sa chorôb a to je pomocou destilovanej vody.

 

DESIVÁ PRAVDA

Priemerná osoba vypije okolo 4 litre vody za deň. Započítané sú aj šálky kávy, čaju, nealkoholických nápojov, jedla a ostatnej vody – tieto 4 litre teda nie sú veľa. Štyri litre denne znamená, že priemerná osoba vypije 450 pohárov tuhých látok za celý život. Tieto pevné častice sa nachádzajú aj v našich zvlhčovačoch, čajnikoch a rýchlovarných konviciach. Zamyslite sa nad tým, 450 pohárov anorganických minerálnych látok – kameňov vo vašom tele počas života. Preto sa pomaly stávate skamenelinou, tak pomaly, že si to nedokážete ani všimnúť.

Čo teda urobí telo s týmito látkami? Začne vytvárať tenulinký film pozdíž tvojich stien zažívacieho traktu. Lenčo je vytvorená prvá vrstva, ďalšia vrstva sa utvorí už oveľa ľahšie až kým sa neupevní. Jeden z prvých dôsledkov je zápcha, problém miliónov ľudí. Ďalší nános sa vyskytne tam, kde je najnižší krvný tlak , ako napríklad v kíboch ako (artritída alebo dna), pozdíž ciev (kôrnatenie), v žilách (kŕčové žily), v pľúcach (emfyzém). Takisto často pokryjú aj čisté šošovky oka, čo má za následok sivý zákal. Zelený zákal – obávaná očná choroba môže byť taktiež dôsledok tvrdej vody. Tieto drobnučké nádobky sa pokryjú minerálnymi nánosmi, čo môže viesť k zvýšeniu očného tlaku. Nikdy sa nenašla príčina vzniku zeleného zákalu. Môžu to byť minerálne usadeniny.

Počas všetkých mojich rokov skúseností praktického optomeristu – všetci moji pacienti so zeleným zákalom pili vodu s extrémnou tvrdosťou. Destilovaná voda je jediná možná dlhodobá prevencia.

 

CUKROVKA

Paul Brinkman sa začal zaujímať o destilovanú vodu odkedy ho začala znepokojovať  cukrovka. Predstavte si prekvapenie, keď si zmeral stav hladiny cukru v krvi a bol v poriadku. Taktiež to prekvapilo aj jeho doktora. Podľa vydania Merck´s Manual, presná príčina cukrovky nie je známa. Medzi príčiny patrí nedostatočná produkcia inzulínu beta bunkami Langenharsových ostrovčekov. Bunky sú nažive – ibaže nefungujú. Môj učiteľ, korý ma inšpiroval, Doktor Landone tvrdí, že minerálne usadeniny izolujú bunky filmom z minerálov tak, že sú  neschopné fungovať.

 

RAKOVINA

Podľa doktora Landone, Tvrdá voda uzatvorí bunky s filmom tak, že kyslík nemôže dosiahnuť uväznené bunky. Telo potom vyvíja nové bunky, čo sa zmôžu aj na menej kysíka. Tieto bunky sú bunkami rakoviny. Destilovaná voda často uvoľňuje uväznené bunky a sprístupňuje ich kyslíku. Destilovaná voda však rozpúšťa mnohe toxické látky, ktoré zapričiňujú rakovinu.

 

OBEZITA

Doktor Landone dôrazne tvrdí, že kto pije destilovanú vodu, by sa mal skôť či neskôr vrátiť na svoju normálnu váhu. Dôvody: film vytvorený z tvrdej vody uväzní bunky, pričom sa tkanivá stanú nasýtené vodou. Zadržiavanie tekutiny v tele je hlavnou príčinou obezity. Destilovaná voda opäť prebúra bariéru na bunke, ktorá prebytočnú vodu vypustí a telesná váha sa vráti do normálu. Doktor Landone si udržal svoju váhu počas celých svojich 98 rokov. Tí čo si sledujú váhu schudnú, bez ohľadu na to, na akej diéte sú, ak budú piť 4-6 pohárov destilovanej vody pol hodinu pred každým jedlom. Funguje to zázračne. Prečo nevyskúšať!

 

MOJE OSOBNÉ SKÚSENOSTI

Približne 40 rokov dozadu som mal tiež možnosť pocítiť dôsledky pitia tvrdej vody z prameňa. Farmár, ktorého som poznal mal veľmi bolestivý zdravotný problém. Pochyboval som, že by mohol vážiť viac ako cca 50 kg. Chvíľami nebol schopný vôbec jesť. Ak niečo jedol, grgal, zvracal, alebo sa zvíjal od bolesti. Myslel som si, že každý deň môže byť jeho posledným. Nakoniec mu doktor odporučil opustiť farmu. Po príchode do Kalifornie mu sused odporučil piť destilovanú vodu s niekoľkými malými pohármi vína medzitým. O mesiac sa jeho problémy stratili a on mohol poriadne jesť. Dnes vo veku 88 rokov, je stále ešte čulý a mocný, príklad dobrého zdravia. Bolo to práve anorganické železo a magnézium v jeho vode z prameňa, čo mohli znamenať pre neho včasnú smrť.

 

JA SOM NASLEDOVAL TÚ ISTÚ CESTU

Ešte stále si dobre pamätám ako mi chutilo piť studenú vodu z jeho hlbokého prameňa, bez toho, aby som si uvedomoval, že konzumujem 3 poháre kameňov za rok. To, že som bol ďalším kandidátom na kôrnatenie artérii, artritídu, sivý zákal, žlčové kamene, cukrovku, obezitu a ďalšie choroby ma vôbec ani nenapadlo. Taktiež si spomínam na skúsenosť z mojej mladosti.

Narodil a vyrastal som v malom mestečku Južná Dakota. V tej dobe sme mali mestskú studňu, odkiaľ sme čerpali pitnú vodu. Bola to dobrá studená tvrdá voda. Urobila “dobrú prácu” v hrdzavejúcej kanvici mojej starej mamy. Čerpacie mestské zariadenie bolo blízko prameňa, ale ja som si všimol, že manažér tohoto zariadenia pil destilovanú vodu. Bol som zvedavý a tak som sa ho opýtal, prečo pije tak nečistú vodu, keď máme blízko tak chutnú vodu z prameňa. Stále si dokážem predstaviť to pobúrenie na ňom. Potom zjemnil svoje slová a povedal: “Jedného dňa, keď vyrastieš, tak to pochopíš”. Stále ma to neprestávalo trápiť. Viem, že nechcel strácať svoj čas, aby to všetko vysvetľoval obyčajnému dieťaťu. No vedel som, že určite musel mať na to svoje dôvody. Trvalo mi to všetky tieto roky, než som to zistil.

Múdrosť pitia destilovanej vody nie je nič nové, len verejnosť to nezaregistrovala. Dnes mnohí pokrokoví doktori predpisujú svojim pacientom destilovanú vodu. Všetky OBLICKOVE PRISTROJE fungujú na najčistejšej destilovanej vode. Teraz je ten správny čas zobudiť našu chorú spoločnosť z letargie a ospalosti. Tisíce amerických miest riskujú svoje zdravie pitím nezdravej vody a milióny vodární by mali zavrieť.

 

MÔJ OSOBNÝ PROBLÉM VYRIEŠENÝ

Našiel som elektrické – automatické zariadenie, ktoré vyhovelo mojím potrebám. Veľkosť ešte stále zaleží na spotrebe litrov. Okamžite to vyriešilo moje i rodinné problémy. Teraz sa môžem tešiť tej najčistejšej vode.

 

ZÁVER

Ešte stále sa je veľa čo učiť o vode. Ja som sa dotkol len pár výstižných faktov o vode vo vzťahu ku zdraviu a dlhovekosti. Fakty, ktoré som o nej nazbieral sa mi samé potvrdili. Keď som uvidel, ako ľahko sa môže človek dožiť 120 rokov, stal som sa ostražitým. Musí existovať aj nejaká príčina, povedal som si. Som presvedčený, že anorganické minerály a chemikálie vo vode sú nebezpečné pre každého muža, ženu i dieťa. Telo musí byť oslobodené od usadenín, aby mohlo fungovať účinne. Vylučovacie orgány nedokážu vylúčiť všetky usadeniny, tak prirodzene mu neostáva nič iné, než aby ich uložili kdekoľvek, kde môžu. Keďže destilovaná voda je najlepšie rozpúšťadlo, stáva sa najlepším prostriedkom na vynesenie toho zlého, čo bolo prinesené dovnútra.

Doktor Landone vyliečil svoj srdcový problém (ktorý mal vo veku 17-tich rokov) s destilovanou vodou. Kapitán Diamond odstránil svoju artritídu a žil do ohromných 120 rokov. Môže byť destilovaná voda odpoveďou? Ak áno, ako odlišný by mohol byť život. Keďže žijeme raz, nemali by sme žiť rozumne?

Voľba je jasná – teraz je to len na vás!

 

 
A na záver ešte zopár informácií, ktoré vám určite pomôžu správne sa rozhodnúť !

 

ZVYŠKY LIEKOV V PITNEJ VODE

Napísal: Jens Trautwein (výpis z brožúry Voda je elixír života)
 (Detaily – V príspevku uvedené konkrétnosti sa vzťahujú na Nemecko.)Vedeli ste, že nemeckú pitnú vodu vypilo pred Vami už približne 7 ľudí? 

 

Vedeli ste, že lieky sa nevstrebávajú úplne, ale väčšinou sa znova vymyjú z organizmu?               

Vedeli ste, že tieto látky sa dostanú znova cez systém odpadovej vody a vodného čističa do vodovodného kohútika do tzv. pitnej vody?

 

Nie sú to pre Vás absolútne nové správy, lebo z času na čas sa objavia podobné správy v médiách, aby potom onedlho znova upadli do zabudnutia.

Ale na to, aby sme na ne mohli zabudnúť, je téma pitnej vody príliš dôležitá pre život!

V tzv. pitnej vode sa nachádzajúce zvyšky liekov, hormóny a jedovaté látky, ktoré dostávame denne do nášho organizmu, a nielen vtedy, keď pijeme vodu z kohútika, ale i s čajom, kávou, polievkami, s cestovinami varenými vo vode, s ryžou alebo hocijakým iným jedlom, ktoré pripravujeme pridávaním vody. Tieto jedy, prítomné vo vode v akejkoľvek malej koncentrácii, rozvinú účinok v jemnom, citlivom ľudskom organizme.

Neplodnosť kvôli vode z kohútika

Skutočnosť, že organizmus si vyberie estrogény nachádzajúce sa v antikoncepciách a tie sa hore uvedenými spôsobmi znova dostanú do pitnej vody, z ktorej celé obyvateľstvo pije, je dosť odpudzujúca. Keby sme situáciu pochopili ironicky, mohli by sme povedať, že stojíme pred znásobením účinkov antikoncepcie: po prvé, tabletka naruší prirodzené funkcie orgánu ženy a zabráni tehotenstvu, po druhé, dostávajúc sa z pitnej vody do organizmu muža vyvolajú zoženštenie, ktoré vedie k neplodnosti.

 

Nemecké noviny Süddeutsche Zeitung písali v článku s názvom „Lekáreň v kohútiku": skúsenosti z vykonaných pokusov na látkach podobným hormónom ukazujú, že lieky vykazujú požadované účinky aj pod predpísanou koncentrovanosťou, teda v nižšejj koncentrácii. Z tohto vyplýva, že vo vode sa nachádzajúce estrogénne látky nie sú rovnocenné s účinkami antikoncepčných tabletiek, ale predsa vedú k tomu, že samce rýb sa menia na samičie, kým u iných zvierat spôsobujú ďalšie rozmnožovacie problémy.“

Mohli by sme sa dočítať aj o iných odstrašujúcich prípadoch:
"(…) v berlínskej kanálovej vode našli vedci v extrémne vysokej koncentrácii röntgen-kontrastové látky. Medzičasom sa v kanalizačnej vode nájdený zoznam liekov čoraz viac rozširoval: beta-blokátory, prostriedky na utíšenie bolesti, sedatíva, antibiotiká, prostriedky proti rakovine, astme, epilepsii a reume.

Vo vode odhalený zoznam prostriedkov sa podobá zoznamu z lekární.

Jeden odborník úradu ochrany životného prostredia nemeckej oblasti Hessen, Georg Berthold, v uplynulých 2 rokoch preskúmal 77 meracích staníc zásobníku podzemnej vody, ktoré sú prameňmi zásobovania pitnej vody v okolí Rýn-Majna. Menej ako  jednu tretinu kontroly našli oslobodenú od zvyškov liekov, skoro v 40% čiastočne, kým v 30% objavili jednoznačné znečistenie liekmi. Najviac sa preukázalo znečistenie od prípravkov na zníženie cholesterolu, ale kontrola vody preukázala vo viac ako polovici prostriedky na utíšenie bolesti.

Berthold výsledok svojho prieskumu zhrnul takto: „ Prítomnosť antibiotík v povrchnej vode nie je mimoriadny jav, je to všeobecný stav.“

  

"K tomu, aby sme zostali zdraví, potrebujeme vývoj našich aktívnych mozgových buniek. Tieto mozgové bunky slúžia  na to, že prácu nášho organizmu necháme na prirodzenej ceste.

Naša krv je preťažená, preto ju treba odľahčiť. Mnohí sa pokúšajú pomôcť si tak, že siahajú po liekoch, kupujú rôzne liečivé soli a využívajú rôzne liečenia, prípadne naháňajú jeden liečivý prameň za druhým.

Existuje len jeden prostriedok, ktorý vie prečistiť krv: mŕtva voda, surová, destilovaná voda, ktorá neobsahuje žiadne životné zárodky, životné organizmy, chemikálie atď. Ale musí to byť pravá destilovaná voda, prevarená voda nie je vhodná, nie je postačujúca.

Destilovaná voda je teda taká vyrážajúca vodná para, v ktorej nie je žiadna šanca na život alebo hocijaká možnosť na vývoj je vylúčená. Preto sa nazýva mŕtva voda.

Takáto voda ani nevie vytvoriť usadeniny v organizme, vyvíja len jedinú vlastnosť: svoju ťažkosť. V priebehu ťažkosti vyvíja nátlak na v krvi nahromadené anorganické minerálne látky a kyseliny, respektíve na všetky cudzie látky a prvky, ktoré sa dostali do krvi, organizmus následne oslabia  a ten ochorie. Destilovaná voda po 10-20 minútach vyvinie nátlak na krv, a tak povediac sa pretlačí do celého organizmu. Počas celej kúry vodou sa staráme o to, aby tento tlak bol plynulý, čiže počas dňa opakovane, znova a znova pijeme destilovanú vodu. Takto sa pomerne za krátky čas zbavíme škodlivých látok.

Tento úspech však nevieme zabezpečiť minerálnymi vodami, nech sú už hocijaké, liečivými vodami, nech už pochádzajú z hocijakých liečivých prameňov. Tieto v závislosti od druhu môžu vplývať na pečeň alebo na obličky alebo na iný dôležitý orgán.

Avšak po prvé: minerálne vody potrebujú 3-4 hodiny na preniknutie do organizmu, po druhé: ich nevýhodou je, že vytvárajú usadeniny v tele.“