Môj názor na liečbu rakoviny

21.02.2015 19:21

Je to už bezmála 5 rokov čo sa do našej rodiny náhle votrel nechcený „návštevník“ v podobe „strašiaka dnešnej doby“ – rakoviny. Naša vtedy len šesťročná Miška náhle v škôlke odpadla a po lekárskych vyšetreniach, ktoré za dramatických okolností prebehli v nemocnici na bratislavských Kramároch nám lekári oznámili hrozivý verdikt – mozgový tumor v 3. mozgovej komore...

 

Odvtedy sa dennodenne venujeme štúdiu všetkých dostupných informácií o tejto novodobej „metle ľudstva“. Dovoľte mi podeliť sa s vami o tieto informácie, ktoré nám pomáhajú úspešne zvládať Miškinu chorobu, a to bez akejkoľvek konvenčnej liečby – chemoterapie či rádioterapie.

 

Príčiny vzniku rakoviny

 

Pri všetkých chorobách platí, že vznikajú ako prirodzený proces, v ktorom je choroba iba následkom vyvolaným nejakou príčinou. Ani rakovina nie je žiadnou výnimkou. Väčšinou sa vyvíja pomaly a trvá celé roky, kým vzniknú nádory.

 

Je pravdou, že vo výnimočných prípadoch sa dokážu rakovinové tumory vyvinúť aj vo veľmi krátkej dobe, v priebehu niekoľkých mesiacov, či dokonca týždňov. Stane sa tak však iba vtedy, ak im k tomu napomôžeme intenzívnym a vytrvalým konzumovaním rôznych chemikálií a hormónov.

Rozvoju rakoviny významne napomáha hormonálna nevyváženosť v organizme, ktorá je spôsobená chronickým oslabením endokrinných žliaz, najmä nadobličiek.

 

Rozhodujúcim faktorom pre vznik všetkých druhov rakoviny je prekyselenie organizmu, ktoré priamo zapríčiňuje vznik zápalov a bunečnej toxicity.

Prekyselenie organizmu si spôsobujeme sami, najmä konzumáciou nevhodných – kyselinotvorných potravín, ktoré v dnešnej strave výrazne dominujú.

 

Patria sem napr. rafinovaný cukor, mliečne výrobky, mäso, múčne výrobky atď. Sú to však aj rôzne chemikálie, kovy a iné syntetické látky, ktoré sú obsiahnuté nielen v potravinách, ale tiež aj v kozmetike či čistiacich prostriedkoch, s ktorými denne prichádzame do kontaktu.

 

Pre zachovanie nášho zdravia je nevyhnutná rovnováha pH v našom organizme. Ideálny pomer je 80 % zásad a 20 % kyselín. Ak sme však následkom nevhodnej stravy a životného štýlu prekyselili náš organizmus, vytvorili sme v ňom ideálne prostredie na vznik zápalov a tvorbu kameňov.

 

Je tomu tak preto, lebo kyseliny leptajú a poškodzujú tkanivá, čím priamo zapríčiňujú vznik zápalov. Naproti tomu zásady tkanivá ochladzujú a majú teda protizápalové účinky.

V kyslom prostredí sa živiny zrážajú, naopak v zásaditom sa štiepia. Prekyselenie organizmu spôsobuje zlučovanie tukov, minerálov a ďalších látok, čo potom vedie ku tvorbe kameňov (ľadvinové, žlčové atď.) Ďalším dôsledkom prekyseleného organizmu je zlé zúžitkovanie živín, čo následne vedie k bunečnej podvýžive.

 

Prekyselenie organizmu a následné obštrukcie (zahlienenie a toxicita) sú hlavnou príčinou nielen vzniku rakoviny, ale takmer všetkých dnešných civilizačných ochorení. Naše bunky v takýchto podmienkach nemajú dostatok energie na plnenie svojich funkcií a náš imunitný systém je neustále preťažený.

 

Priamo na to poukazuje aj fakt, že u väčšiny pacientov s rakovinou fungujú nedostatočne tkanivá zodpovedné za tvorbu imunitných buniek, napr. brzlík

(lymfocyty) a kostná dreň (B-lymfocyty ).

 

Rakovinové ochorenia sa v zásade dajú rozdeliť na dva druhy:

 

  •   obštrukčný, alebo tumorový (lymfatický systém – kanalizácia organizmu)

  •   degeneratívny (odumieranie buniek a tkanív)

 

Obidva tieto druhy rakoviny, ako aj príčiny ich vzniku, sú ale vzájomne úzko previazané.

 

Ak totiž konzumujeme prevažne kyselinotvornú potravu, vzniká nám v organizme permanentný zápal. Náš organizmus reaguje zvýšenou tvorbou hlienu, čo má potom za následok zahltenie a stagnáciu lymfatického systému.

 

Ak hromadenie hlienu pokračuje aj naďalej, dochádza k zablokovaniu prísunu kyslíku do buniek, čo spôsobí ich odumieranie a tým vznik ďalšieho zápalu. Tieto opakujúce sa cykly obštrukcií a zápalov spôsobujú bunečný rozklad a otvárajú dvere aj pre vznik rakovinového ochorenia.

 

Správny prístup k liečbe rakoviny

 

Je možné vyliečiť rakovinu pomocou toxickej chemoterapie a devastujúceho ožarovania?

Ak sú príčinou jej vzniku vyššie popísané príčiny, tak určite nie!

 

Východiskom je naučiť sa odstaraňovať príčiny vzniku rakoviny a jej následky (nádory) sa potom odstránia spolu s nimi.

 

Chemoterapia a ožarovanie v konečnom dôsledku posilňujú rozvoj rakoviny, pretože ju presunú (metastázujú) do tých oblastí organizmu, v ktorých už zničili alebo oslabili bunky a tkanivá.

 

Takouto liečbou zasiahnuté bunky strácajú schopnosť využívať kyslík. Keďže však glukóza môže naďalej prechádzať ich bunečnou membránou, dochádza v ich vnútri k jej kvaseniu, následkom čoho bunky zomierajú.

 

Táto opozdená reakcia vedie neskôr k ďalšiemu pokračovaniu choroby. Nezriedka sa rakovina následne rozšíri do celého tela a konvenčné terapie musia priznať porážku. Choroba zvíťazí!

 

Správny postup pri liečbe rakoviny spočíva v posilnení a regenerácii všetkých buniek a tkanív v napadnutom organizme.

 

Je to teda presne opačný postup, aký sa dnes uplatňuje pri konvenčných terapiách, ktoré bunky oslabujú a ničia.

 

Ako tento proces regenerácie organizmu naštartovať?

 

Začať treba dôslednou a účinnou detoxikáciou celého organizmu. Najprv si vyčistíme od nánosov toxických látok svoje ľadviny, pečeň, črevné steny, ale najmä svoj lymfatický systém, ktorý je dôležitou súčasťou celého nášho imunitného systému. Naše bunky sa postupne začnú posilňovať a následne nás zaplaví nová energia, vitalita a radosť zo života.

 

Najúčinnejším spôsobom takejto liečby je prechod na konzumáciu surovej stravy, najmä ovocia a zeleniny, ktoré nám pomôžu alkalizovať (odkyseliť) organizmus. Týmto jednoduchým spôsobom začneme vo svojom organizme postupne odstraňovať nahromadené obštrukcie, ktoré v ňom spôsobili zápaly a následnú blokáciu prísunu živín do buniek.

 

Takto postupne nastolíme v našom organizme homeostázu. Bunky sa začnú nielen správne vyživovať, ale prostredníctvom bunkovej respirácie budú aj vylučovať odpadné látky. Zahájime proces celkovej telesnej regenerácie, ktorá je našou cestou ku skutočnému uzdraveniu.

 

Ako dlho tento proces trvá je veľmi individuálne. Nezabudnime, že sme rakovine na jej vznik taktiež poskytli veľa času. Veď sme nevhodnou stravou a zlým životným štýlom neustále - celé roky intoxikovali náš organizmus. Doprajme mu teda dostatok času aj na svoju regeneráciu, nech to už trvá akokoľvek dlho.

Je to jediná cesta k trvalému zdraviu.

 

 

Niekoľko poznámok k základným potravinám

 

 

Mäso

 

Živočíšne bielkoviny sú kyselé, preto vyvolávajú v organizme zápal. Pri trávení zahnívajú a spôsobujú obštrukcie, ktorých príčinou je zvýšená tvorba hlienu, spôsobená práve agresívnym a hnilobným pôsobením týchto bielkovín.

 

Mäso obsahuje aj toxické chemikálie, ktoré zvieratá prijímajú prostredníctvom krmív a vakcinácie. Tieto chemikálie taktiež stimulujú náš organizmus k imunitnej odpovedi vo forme zápalov.

 

Mäso vyvoláva v našom organizme aj biochemickú nerovnováhu. Následkom vysokých hladín železa a fosforu je z organizmu vytesňovaný vápnik, horčík a niektoré ďalšie dôležité elektrolyty, čím sa naše telo oslabuje a dehydruje.

 

Cukor

 

Pri liečbe rakoviny (platí to ale aj vo všeobecnosti) sa treba vyhýbať zloženým (rafinovaným) cukrom. Ich konzumáciou dochádza k zahlteniu nášho organizmu glukózou, čo vedie k acidóze (zakyseleniu organizmu) a následne k zápalom a obštrukciám v organizme. Zároveň nútime slinivku ku zvýšenej produkcii inzulínu a pečeň aj ľadviny k premene a vylučovaniu prebytkov tráviaceho procesu.

 

Naopak jednoduché cukry (glukóza, fruktóza) posilňujú bunky a dodávajú im potrebnú energiu, čo je pre úspešnú liečbu rakoviny nevyhnutné. Najvhodnejším jednoduchým cukrom je fruktóza obsiahnutá v ovocí. Fruktóza preniká do buniek difúziou, nepotrebuje k tomu inzulín. Takto nášmu organizmu významne šetrí energiu, ktorú môže následne efektívne využiť na svoje uzdravovanie.

 

Konzumujte teda dostatok fruktózy obsiahnutej v čerstvom ovocí. Nenechajte svoje telo čerpať energiu iba z bielkovín a tukov, pretože takýmto spôsobom si môžete výrazne poškodiť bunky svojho organizmu. Čerstvé ovocie a zelenina sú najvhodnejším zdrojom jednoduchých cukrov. Ich konzumáciou dodáte telu energiu potrebnú na svoje uzdravenie.

 

Mlieko

 

Kravské mlieko obsahuje 4x viac bielkovín a 6x viac minerálov ako mlieko ľudské. Je preto pre svoju silnú koncentráciu pre človeka ťažko stráviteľné. Navyše po 4. roku života prestáva ľudský organizmus produkovať niektoré enzýmy, potrebné ku jeho štiepeniu. Jedná sa najmä o laktázu, ktorá štiepi laktózu – cukor obsiahnutý v mlieku.

 

Bez týchto enzýmov trpíme pri konzumácii mlieka tráviacimi ťažkosťami a následne hromadením hlienu v telesných dutinách, ušiach, mozgu, pľúcach atď. Zahlienenie spôsobuje v našom tele zápaly, obštrukcie a tiež mnohé alergické reakcie a bráni tak nie len nášmu uzdraveniu, ale spôsobuje nám vznik ďalších ochorení.

 

Ovocie a zelenina

 

Tieto rastliny a ich plody obsahujú množstvo vzácnych, pre naše zdravie nevyhnutných fytochemikálií. Patria sem napr.:

 

  •   rastlinné aminokyseliny (majú vyššiu energetickú hodnotu a organizmus ich ľahšie zúžitkováva ako aminokyseliny získané zo živočíšnych bielkovín),

  •   antioxidanty (znižujú oxidačný stres, ktorý podporuje vznik civilizačných ochorení a spomalujú stárnutie organizmu),

  •   adstringenciá (zvyšujú odolnosť tkanív voči zápalom),

  •   siličné oleje (stimulujú prúdenie lymfy, ozdravujú nervovú sústavu)

  •   kumaríny (majú fungicídne, antimikrobiálne a protinádorové účinky)

  •   flavonoidy (sú nevyhnutné k zúžitkovaniu vápníku a vitaminu C, sploupôsobia pri spevňovaní kardiovaskulárnych tkanív)

     

ďalej sem patria soli, saponíny, glykosidy, terpeny a mnohé ďalšie.

 

Oveľa výhodnejšie je získavať všetky tieto potrebné látky zo surovej zeleniny a ovocia, než nakupovať ich extrahované nesynergické druhy. Je tomu tak preto, lebo antioxidanty spolupôsobia s biochemickými vlastnosťami ďalších fytochemikálií synergicky, čo vo významnej miere zvyšuje ich účinnosť.

 

 

Na záver

 

Každý deň si kladiem v súvislosti s konvenčnou liečbou rakoviny množstvo rôznych otázok.

Napríklad prečo nie sú tieto a mnohé iné, vedecky dokázané informácie bežne využívané pri liečbe ľudí chorých na rakovinu?

 

Prečo nie sú v nemocniciach štandartne zriaďované aj oddelenia, na ktorých by sa mohli pacienti liečiť pod dozorom lekárov aj takýmito, tzv. alternatívnymi spôsobmi liečby?

 

Prečo je hneď každý vedec, alebo lekár, ktorý začne takéto postupy obhajovať, alebo praktizovať znevažovaný a šikanovaný zo strany štátnych úradov?

 

Prečo sú týmto vzácnym ľuďom často odoberané akademické tituly, je im všemožne znemožňované vykonávanie lekárskej praxe, sú kriminalizovaní a súdne stíhaní?

 

Prečo masmédiá stále podávajú nevyvážený pomer informácií o dostupných spôsoboch liečby rakoviny? Prečo takmer vždy bagatelizujú úspechy prírodnej liečby a nálepkujú ju hanlivými názvami, ako napr. šarlatánstvo apod.?

 

Prečo sa to všetko stále deje a to aj napriek tomu, že konvenčná medicína v boji so všetkými súčasnými chronickými a degeneratívnymi ochoreniami (teda nie len s rakovinou) jednoznačne ťahá za kratší koniec?

 

Prečo?...

 

Je za tým ľudská pýcha, hlúposť, alebo ziskuchtivosť?

Alebo všetko dohromady?

Alebo niečo celkom iné?..

 

Často vídam pred svojimi očami holé hlavičky a zúbožené telíčka detí z onkologického oddelenia, na ktorom sme ležali s Miškou po operácii jej mozgového nádoru. Tieto deti boli zničené brutálnou chemickou liečbou a väčšina z tých čo sme poznali to žiaľbohu nezvládla...

 

Potom sa po očku pozriem na našu Mišku, ktorá napohľad prekypuje zdravím a skoro stále aj dobrou náladou. Rozhodne sa vôbec necíti zle, nemá vypadané vlasy z ťažkej chemickej otravy organizmu a jej imunitný systém pracuje na jednotku (občas sa zdá, že aj lepšie ako nám). Lekárske prognózy boli také, že bez konvenčnej liečby vydrží sotva niekoľko mesiacov. 

 

Napriek tomu sa jej aj po piatich rokoch našej "neliečby" darí výborne. Dokonca sa jej výrazne zlepšil aj zrak. Lekárska správa z roku 2013 znela - "Praktická slepota oboch očí".  Lekári tvrdili, že je to to žiaľbohu nezvratný proces, nakoľko sa jedná o útlak zrakového nervu. Miška dnes prečíta bez okuliarov aj text z bežnej knižky. 

 

Som naozaj šťastný, že sme sa vydali pri Miškinej liečbe práve touto znevažovanou prírodnou cestou. Aj keď táto cesta nie je ľahká a ani krátka dnes s istotou viem, že je to jediná cesta, ktorá môže priviesť našu Mišku k jej úplnému uzdraveniu zo zákernej rakoviny. 


Zdroj: https://www.drmorsesherbalhealthclub.com/